Část školení probíhá jak jinak než v kruhu

Abychom se mohli stát dobrými týmovými kouči a vést plnohodnotnou pobočku Team Academy, musíme projít školením zvaným Team Mastery® od společnosti Tiimiakatemia Global Oy. Ve firmě pracují samotní zakladatelé a tvůrci celého konceptu, kteří jej posledních, téměř 30 let, zlepšovali a postupně vyvíjeli. Takže jsme se učili od těch nejpovolanějších.

První „buňka“ a zárodek Team Academy vznikl ve finském městě Jyväskyle, kde zakladatel Johanes Partanen vyučoval marketing. Viděl omezení stávajícího způsobu výuky (frontální přednes na přenáškách, minimální praktické využití znalostí, atd.) a rozhodl se otestovat něco nového. A tak si pozval studenty, které nalákal na slogan: „Chcete si vydělat na cestu kolem světa a přitom se něco naučit?“ a tím se zrodil první tým. Tato spíše volnočasová aktivita začala přerůstat, okolní univerzity se o ní začali dovídat a první pobočka v dalším finském městě Tampere na sebe nenechala dlouho čekat.

A protože je Finsko vyhlášené svým výborným vzdělávacím systémem a jejich vzdělávací know-how je významným vývozním artiklem, postupem času se zaměřili také na univerzity mimo Finsko a začali šířit Team Academy po Evropě a do světa. O Team Academy jsme se začali intenzivně zajímat zhruba před 2 lety, kdy jsme zjistili, že se jej podařilo akreditovat na České zemědělské univerzitě v Praze. S výbornými lidmi z Prahy (zdravíme Vaška a Janu) jsme se spojili a odstartovala naše vlastní Team Academy cesta.

Poháněni velmi silnou energií a nadšením přinést něco tak inovativního k nám na univerzitu nám dávala sílu přenést se přes proces tvorby akreditačního spisu, shánění financování, vhodného zázemí atd. Co už bylo o poznání těžší byla změna myšlení, kterou jsme museli také my sami projít. Hold pro učitele, akademika roky fungujícího v tradičním systému, je poměrně náročné zbořit zaběhlé vzorce chování (mentální modely) a přeorientovat se na systém, ve kterém studenti mají zodpovědnost za vlastní vzdělávání, necháváme je chybovat, chyby netrestáme, pokládáme více otázek než dáváme odpovědí a celkově jsme spíše zticha.

Právě proto procházíme ročním vzdělávacím programem, v rámci kterého mimo jiné cestujeme po Evropě a navštěvujeme různé pobočky Team Academy ať z první ruky zažijeme, jak to doopravdy funguje. Také si postupně připravujeme noty pro vlastní rozjezd buňky, zlepšujeme se v koučování, studujeme teorii, zkoušíme ji aplikovat a děláme vše pro to, aby Team Academy Karviná bylo co nejlepší místo pro podnikatelské vzdělání.

avatar-testimonial-courses

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam accumsan est at tincidunt luctus. Duis nisl dui, accumsan eu hendrerit sit amet, rutrum efficitur lacus.

Amy Adams
Creative Student